Wszystko o jagodzie kamczackiej
Jagoda kamczacka to długowieczna roślina, pochodząca z Azji Północno-Wschodniej gdzie przez wieki była wykorzystywana w medycynie ludowej. Obecnie ceniona jest dzięki walorom odżywczym oraz łatwej uprawie. W tym artykule poznamy cechy, właściwości i zalety uprawy jagody kamczackiej.
Jak należy uprawiać jagodę kamczacką?
Owoce jagody kamczackiej są podłużne, mają słodki smak i głęboką fioletowo-czarną barwę. Od wieków były wykorzystywane przez miejscową ludność Rosji, Chin oraz Japonii jako źródło pożywienia i lekarstwa. W ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoje korzyści zdrowotne i wyjątkowy smak.
Jagoda kamczacka jest prosta w uprawie i nie wymaga specjalistycznego traktowania. Roślina preferuje chłodniejsze klimaty, ale toleruje również nieco cieplejsze temperatury. Jest mrozoodporna. Należy ją umieścić w miejscu dobrze nasłonecznionym. Jeśli szukasz wysokiej jakości drzewek owocowych, to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.
Dlaczego warto spożywać jagodę kamczacką?
Drzewka owocowe sadzi się wiosną lub jesienią, najlepiej w nawożonej i pozbawionej chwastów glebie. Dorosłe rośliny bez problemu pobierają wodę z ziemi i nie muszą być regularnie podlewane. Jagody należy zbierać, gdy są w pełni dojrzałe i wciąż jędrne, zwykle późnym latem lub wczesną jesienią, w zależności od strefy klimatycznej. Zbiory należy przeprowadzać ostrożnie, aby nie uszkodzić roślin ani owoców.
Owoce można następnie spożywać na świeżo, zamrozić lub wysuszyć do późniejszego wykorzystania. Świeżo zebrane jagody kamczackie mają słodki smak oraz zawierają duże ilości witamin A i C oraz przeciwutleniaczy, które pomagają chronić się przed licznymi chorobami. W składzie mają również błonnik pokarmowy, który wspomaga pracę układu trawiennego.